Kroužíme a kroužkujeme

Jedním z prvních prvků, kterým se na kurzu orientálního tance naučíte, je kroužek – ať už pánví, hrudníkem či rukama. Kroužky patří k základním pohybům těla. Když si vzpomeneme na tělocvik na základní škole, i zde byly kroužky součástí – kroužky zápěstím, kotníkem, trupem. Kroužením uvolňujeme a posilujeme svaly, rozhýbáváme klouby a tělo se tak stává pružnějším.

Čím vším můžeme kroužit? Co vás napadá…….:)

Nejběžnější v orientálním tanci je kroužek pánví, dále máme kroužky zápěstím (používá se spíše v tureckém tanečním stylu), v rámci veřejného vystoupení můžete před publikem zlehka zakroužit i kotníkem, atd.

 

Zde si dovoluji vypsat nejběžnější krouživé pohyby těla v rámci orientálního tance – takový výčet kroužků á la Jana :)

– horizontální kroužek hrudníkem

– horizontální kroužek celou pánví

– horizontální kruh veliký – sluneční

– vývratný kroužek pánví – malý, vnitřní, tzv. omi

– kroužek jedním bokem

– vertikální kroužek pánví

– vertikální kroužek hrudníkem

– kroužek zápěstím

– kroužek ramenem

– kroužek kotníkem

Ještě mne napadá kroužek hlavou, ale v dnešní době už tento prvek můžete vidět jen v pohádkách a občas na vystoupení malých dětiček. Původně pochází z tureckého břišního tance, ale myslím, že pro krční páteř většiny žen není příliš vhodný.

Dovedu si představit, že některým z vás čtenářů se z toho seznamu dělají i kroužky před očima. Je toho hodně – 10 typů- viz výše. A teď si představte každý ten kroužek ve dvou směrech, pak k nim přidáme shimmi – pánevní či kolenní…a jsme na 60 variacích kroužků…uff, to potrvá, než se to naučíme :)

Po kouskách zde budu zveřejňovat technické typy, jak kroužit, a časem přibude i nějaké to video. Pokud vás napadne ještě nějaký kroužek, napište mi a já jej přidám do výčtu :)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/129509/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Zde můžete napsat svůj komentář.