Najya

Tanci jsem propadla už jako malá, jakmile slyším hudbu, už jsem na nohách, nebo alespoň „tančím“ rameny. Mám za sebou základní průpravu ve společenských tancích a latině, a moje první taneční krůčky byly poznamenány Hříšným tancem :)

IMGP3083Institut regenerace byl na začátku mé orienální dráhy. V roce 2003 mi poprvé ukázala krásu orientálního tance tehdejší lektorka Institutu Regerace Eva Procházková. Postupem času jsem vystřídala několik tanečních škol, až jsem zakotvila u Karolíny Idrisové, která mi plně odhalila svět egyptského popového a folklórního tance, a já se zamilovala. 

 Nejvíc mne uchvátil živelný egyptský folklórní tanec (saidi, iskandarani, hagalla, khaleegy, ale i méně známé tance jako např. mwashah, bambouti, ghawaze či nubijský tanec). Tančit egyptský styl jsem začala v roce 2005, tedy před sedmi lety, za tu dobu jsem prošla mnohými tanečními školami a „rukama“ mnoha významných tanečnic a tanečníků u nás i ve světě (Karolína Idrisová, Katka Krejčová, Eglal, Mohamed Kazafy, Randa Kamel, Osama Emam, Lubna Emam, Yousri Sharif, Jilina, Serkan Tutar, ad.). Stále v tomto tanci objevuji netušené možnosti (taneční i společenské). Našla jsem nejen skryté možnosti a schopnosti svého těla, ale též mnoho nových kamarádek.

IMGP3318Jsem absolventkou kurzu Lektor orientálního tance, jež má jako jediný akreditaci od Ministerstva školství ČR. Na jaře 2011 jsem absolvovala ucelený kurs zaměřený na egyptské folklórní tance.

Mým hlavním cílem je bavit se tancem a předávat dovednosti a především radost z pohybu Vám, kteří jste se rozhodli hýčkat své tělo a přitom se naučit krásně tančit. V hodinách se řídím heslem: S úsměvem vše vypadá nádherně, je to hlavní taneční prvek a disponuje obrovskou mocí v běžném životě 😉

Líbí se Vám můj tanec a zápal pro něj? Objednejte si mé vystoupení! Kontaktujte mě na tel: 605 143 006 nebo na mailu: najya@tanecnicejana.cz, budu se na Vás těšit :)